MMB02070B1207JB200
- Номер детали производителя:
- MMB02070B1207JB200
- Производитель/бренд:
- Vishay BC Components
- Часть описания:
- RES 0.12 OHM 5% 1W MELF 0207
- Производитель :
- Vishay BC Components
- Категория продукта :
- Чип-резистор — для поверхностного монтажа
- Composition :
- Thin Film
- Failure Rate :
- Features :
- Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
- Height - Seated (Max) :
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case :
- MELF, 0207
- Power (Watts) :
- 1W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- AEC-Q200
- Resistance :
- 120 mOhms
- Size / Dimension :
- 0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
- Supplier Device Package :
- 0207
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%