RNA4A8E102JT
- Номер детали производителя:
- RNA4A8E102JT
- Производитель/бренд:
- KYOCERA AVX
- Часть описания:
- RES ARRAY 8 RES 1K OHM 1608
- Производитель :
- KYOCERA AVX
- Категория продукта :
- Резисторные сети, массивы
- Applications :
- Circuit Type :
- Bussed
- Height - Seated (Max) :
- 0.028" (0.70mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Pins :
- 10
- Number of Resistors :
- 8
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 1608, Concave, Long Side Terminals
- Power Per Element :
- 62.5mW
- Product Status :
- Obsolete
- Resistance (Ohms) :
- 1k
- Resistor Matching Ratio :
- Resistor-Ratio-Drift :
- Size / Dimension :
- 0.157" L x 0.083" W (4.00mm x 2.10mm)
- Supplier Device Package :
- Temperature Coefficient :
- Tolerance :
- ±5%