RC0100BR-078K06L
Номер детали производителя:
RC0100BR-078K06L
Производитель/бренд:
YAGEO Group
Часть описания:
RES 8.06K OHM 0.1% 1/32W 01005
Производитель :
YAGEO Group
Категория продукта :
Чип-резистор — для поверхностного монтажа
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
0.006" (0.15mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
01005 (0402 Metric)
Power (Watts) :
0.03W, 1/32W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
8.06 kOhms
Size / Dimension :
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Supplier Device Package :
01005
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±0.1%