MNR02M0AJ560
- Номер детали производителя:
- MNR02M0AJ560
- Производитель/бренд:
- ROHM Semiconductor
- Часть описания:
- RES ARRAY 2 RES 56 OHM 0404
- Производитель :
- ROHM Semiconductor
- Категория продукта :
- Резисторные сети, массивы
- Applications :
- Circuit Type :
- Isolated
- Height - Seated (Max) :
- 0.018" (0.45mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Pins :
- 4
- Number of Resistors :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 0404 (1010 Metric), Convex
- Power Per Element :
- 62.5mW
- Product Status :
- Discontinued at Digi-Key
- Resistance (Ohms) :
- 56
- Resistor Matching Ratio :
- Resistor-Ratio-Drift :
- Size / Dimension :
- 0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
- Supplier Device Package :
- Temperature Coefficient :
- ±300ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%