MFLA1206R6000FS
Номер детали производителя:
MFLA1206R6000FS
Производитель/бренд:
Eaton-Electronics Division
Часть описания:
RES 0.6 OHM 1% 1/2W 1206
Производитель :
Eaton-Electronics Division
Категория продукта :
Чип-резистор — для поверхностного монтажа
Composition :
Metal Film
Failure Rate :
Features :
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Height - Seated (Max) :
0.026" (0.65mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
600 mOhms
Size / Dimension :
0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
Supplier Device Package :
1206
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%
Международная доставка, вовремя,   каждый раз.
Товары, связанные с производителем
    CB227-7 1/2
    CIR BRKR THERMAL 15A 24VDC PUSH
    CIR BRKR THERMAL 30A 24VDC PUSH