ASM201-240-BEH-PF1
Номер детали производителя:
ASM201-240-BEH-PF1
Производитель/бренд:
Astrodyne TDI
Часть описания:
AC/DC CONVERTER 24V 142W
Состояние запаса:
24
Производитель :
Astrodyne TDI
Категория продукта :
Преобразователи переменного тока в постоянный
Applications :
ITE (Commercial), Medical
Approval Agency :
CB, CE, cTUVus, TUV
Current - Output 1 :
5.9 A
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
94%
Features :
Standby Output, Universal Input
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Power (Watts) :
142W (202W Forced Air)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
4.17" L x 2.68" W x 1.57" H (105.9mm x 68.1mm x 39.9mm)
Standard Number :
60601-1; 60950-1; 62368-1
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
80 ~ 240 VAC
Voltage - Isolation :
4 kV
Voltage - Output 1 :
24V