LM35-20B05-C
Номер детали производителя:
LM35-20B05-C
Производитель/бренд:
Mornsun
Часть описания:
AC/DC CONVERTER 5V 35W
Производитель :
Mornsun
Категория продукта :
Преобразователи переменного тока в постоянный
Applications :
Household Appliances, ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cURus, UL
Current - Output 1 :
7 A
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
86%
Features :
Universal Input
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-30°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
35W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
3.90" L x 3.23" W x 1.18" H (99.0mm x 82.0mm x 30.0mm)
Standard Number :
60335-1; 62368-1
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage - Isolation :
4 kV
Voltage - Output 1 :
5V