PCA1000F-12
- Номер детали производителя:
- PCA1000F-12
- Производитель/бренд:
- Cosel
- Часть описания:
- AC/DC CONVERTER 12V 1056W
- Производитель :
- Cosel
- Категория продукта :
- Преобразователи переменного тока в постоянный
- Applications :
- ITE (Commercial), Medical
- Approval Agency :
- CE, CSA, cURus, D-Mark, UL
- Current - Output 1 :
- 88 A
- Current - Output 2 :
- Current - Output 3 :
- Current - Output 4 :
- Current - Output 5 :
- Current - Output 6 :
- Efficiency :
- 92%
- Features :
- Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 70°C
- Power (Watts) :
- 1056W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 7.01" L x 4.02" W x 1.61" H (178.0mm x 102.0mm x 41.0mm)
- Standard Number :
- 60601-1; 60950-1; 62368-1
- Type :
- Enclosed
- Voltage - Input :
- 85 ~ 264 VAC
- Voltage - Isolation :
- 4 kV
- Voltage - Output 1 :
- 12V