RSP-100-12
Номер детали производителя:
RSP-100-12
Производитель/бренд:
MEAN WELL
Часть описания:
AC/DC CONVERTER 12V 102W
Производитель :
MEAN WELL
Категория продукта :
Преобразователи переменного тока в постоянный
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cURus, TUV
Current - Output 1 :
8.5 A
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
86%
Features :
Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Universal Input
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-30°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
102W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
7.05" L x 3.90" W x 1.18" H (179.0mm x 99.0mm x 30.0mm)
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage - Isolation :
4 kV
Voltage - Output 1 :
12V