LPS-100-12
Номер детали производителя:
LPS-100-12
Производитель/бренд:
MEAN WELL
Часть описания:
AC/DC CONVERTER 12V 160W
Состояние запаса:
19
Производитель :
MEAN WELL
Категория продукта :
Преобразователи переменного тока в постоянный
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB, CE, cURus, TUV
Current - Output 1 :
13.3 A
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
79%
Features :
Adjustable Output, Universal Input
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C (With Derating)
Power (Watts) :
160W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
8.74" L x 2.44" W x 1.26" H (222.0mm x 62.0mm x 32.0mm)
Standard Number :
Type :
Open Frame
Voltage - Input :
88 ~ 132 VAC, 176 ~ 264 VAC, 248 ~ 370 VDC
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
12V