RN731JTTD3121F100
Номер детали производителя:
RN731JTTD3121F100
Производитель/бренд:
KOA Speer Electronics, Inc.
Часть описания:
RES 3.12K OHM 1% 1/16W 0603
Производитель :
KOA Speer Electronics, Inc.
Категория продукта :
Чип-резистор — для поверхностного монтажа
Composition :
Thin Film
Failure Rate :
Features :
Moisture Resistant
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Resistance :
3.12 kOhms
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Supplier Device Package :
0603
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%