ACASA2001S2001P100
Номер детали производителя:
ACASA2001S2001P100
Производитель/бренд:
Vishay BC Components
Часть описания:
RES ARRAY 4 RES 2K OHM 1206
Производитель :
Vishay BC Components
Категория продукта :
Резисторные сети, массивы
Applications :
Voltage Divider (TCR Matched)
Circuit Type :
Isolated
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Pins :
8
Number of Resistors :
4
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Power Per Element :
100mW
Product Status :
Active
Resistance (Ohms) :
2k
Resistor Matching Ratio :
±0.05%
Resistor-Ratio-Drift :
±15ppm/°C
Size / Dimension :
0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%