RLC16-R100JTP
Номер детали производителя:
RLC16-R100JTP
Производитель/бренд:
Kamaya
Часть описания:
RES 0.1 OHM 1/4W 5% 0603
Производитель :
Kamaya
Категория продукта :
Чип-резистор — для поверхностного монтажа
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
Automotive AEC-Q200
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
100 mOhms
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Supplier Device Package :
0603
Temperature Coefficient :
0/ +250ppm/°C
Tolerance :
±5%