GT040N04D5I
- Номер детали производителя:
- GT040N04D5I
- Производитель/бренд:
- Goford Semiconductor
- Часть описания:
- N40V,110A,RD<3.5M@10V,VTH1.0V~2.
- Производитель :
- Goford Semiconductor
- Категория продукта :
- Одиночные полевые транзисторы, МОП-транзисторы
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
- 110A (Tc)
- Drain to Source Voltage (Vdss) :
- 40 V
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) :
- 4.5V, 10V
- FET Feature :
- FET Type :
- N-Channel
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
- 50 nC @ 10 V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
- 2298 pF @ 20 V
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case :
- 8-PowerTDFN
- Power Dissipation (Max) :
- 160W (Tc)
- Product Status :
- Active
- Rds On (Max) @ Id, Vgs :
- 3.5mOhm @ 10A, 10V
- Supplier Device Package :
- 8-DFN (4.9x5.75)
- Technology :
- MOSFET (Metal Oxide)
- Vgs (Max) :
- ±20V
- Vgs(th) (Max) @ Id :
- 2.5V @ 250µA