IPA60R060C7XKSA1
- Номер детали производителя:
- IPA60R060C7XKSA1
- Производитель/бренд:
- Infineon Technologies
- Часть описания:
- MOSFET N-CH 600V 16A TO220
- Производитель :
- Infineon Technologies
- Категория продукта :
- Одиночные полевые транзисторы, МОП-транзисторы
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
- 16A (Tc)
- Drain to Source Voltage (Vdss) :
- 600 V
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) :
- 10V
- FET Feature :
- FET Type :
- N-Channel
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
- 68 nC @ 10 V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
- 2850 pF @ 400 V
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case :
- TO-220-3 Full Pack
- Power Dissipation (Max) :
- 34W (Tc)
- Product Status :
- Active
- Rds On (Max) @ Id, Vgs :
- 60mOhm @ 15.9A, 10V
- Supplier Device Package :
- PG-TO220-FP
- Technology :
- MOSFET (Metal Oxide)
- Vgs (Max) :
- ±20V
- Vgs(th) (Max) @ Id :
- 4V @ 800µA