IRF100P219AKMA1
Номер детали производителя:
IRF100P219AKMA1
Производитель/бренд:
Infineon Technologies
Часть описания:
MOSFET N-CH 100V TO247AC
Производитель :
Infineon Technologies
Категория продукта :
Одиночные полевые транзисторы, МОП-транзисторы
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
203A (Tc)
Drain to Source Voltage (Vdss) :
100 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) :
6V, 10V
FET Feature :
FET Type :
N-Channel
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
210 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
12020 pF @ 50 V
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
TO-247-3
Power Dissipation (Max) :
3.8W (Ta), 341W (Tc)
Product Status :
Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs :
1.7mOhm @ 100A, 10V
Supplier Device Package :
PG-TO247-3
Technology :
MOSFET (Metal Oxide)
Vgs (Max) :
±20V
Vgs(th) (Max) @ Id :
3.8V @ 278µA