IPD50N04S308ATMA1
Номер детали производителя:
IPD50N04S308ATMA1
Производитель/бренд:
International Rectifier
Часть описания:
OPTLMOS N-CHANNEL POWER MOSFET
Производитель :
International Rectifier
Категория продукта :
Одиночные полевые транзисторы, МОП-транзисторы
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
50A (Tc)
Drain to Source Voltage (Vdss) :
40 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) :
10V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
35 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
2350 pF @ 25 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power Dissipation (Max) :
68W (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs :
7.5mOhm @ 50A, 10V
Supplier Device Package :
PG-TO252-3
Vgs (Max) :
±20V
Vgs(th) (Max) @ Id :
4V @ 40µA
Международная доставка, вовремя,   каждый раз.
Товары, связанные с производителем
    MOSFET N-CH 100V 59A D2PAK
    MOSFET N-CH 55V 75A TO262
    MOSFET N-CH 40V 120A D2PAK
    MOSFET N-CH 40V 120A D2PAK