VLMS20J2K2-GS08
Номер детали производителя:
VLMS20J2K2-GS08
Производитель/бренд:
Vishay Semiconductor - Opto Division
Часть описания:
LED RED CLEAR SMD MINILED SMD
Производитель :
Категория продукта :
Светодиодная индикация — дискретная
Color :
Red
Configuration :
Standard
Current - Test :
2mA
Features :
Height (Max) :
1.40mm
Lens Color :
Lens Size :
1.50mm x 0.90mm
Lens Style :
Rectangle with Flat Top
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
8.4mcd
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
2-SMD, J-Lead
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
2.20mm L x 1.40mm W
Supplier Device Package :
SMD MiniLED
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
1.8V