TK20N60W5,S1VF
- Номер детали производителя:
- TK20N60W5,S1VF
- Производитель/бренд:
- Toshiba Electronic Devices and Storage Corporation
- Часть описания:
- MOSFET N-CH 600V 20A TO247
- Производитель :
- Категория продукта :
- Одиночные полевые транзисторы, МОП-транзисторы
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
- 20A (Ta)
- Drain to Source Voltage (Vdss) :
- 600 V
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) :
- 10V
- FET Feature :
- FET Type :
- N-Channel
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
- 55 nC @ 10 V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
- 1800 pF @ 300 V
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- 150°C (TJ)
- Package / Case :
- TO-247-3
- Power Dissipation (Max) :
- 165W (Tc)
- Product Status :
- Active
- Rds On (Max) @ Id, Vgs :
- 175mOhm @ 10A, 10V
- Supplier Device Package :
- TO-247
- Technology :
- MOSFET (Metal Oxide)
- Vgs (Max) :
- ±30V
- Vgs(th) (Max) @ Id :
- 4.5V @ 1mA