TK110A65Z,S4X
Номер детали производителя:
TK110A65Z,S4X
Производитель/бренд:
Toshiba Electronic Devices and Storage Corporation
Часть описания:
MOSFET N-CH 650V 24A TO220SIS
Состояние запаса:
1
Производитель :
Категория продукта :
Одиночные полевые транзисторы, МОП-транзисторы
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
24A (Ta)
Drain to Source Voltage (Vdss) :
650 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) :
10V
FET Feature :
FET Type :
N-Channel
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
40 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
2250 pF @ 300 V
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
150°C
Package / Case :
TO-220-3 Full Pack
Power Dissipation (Max) :
45W (Tc)
Product Status :
Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs :
110mOhm @ 12A, 10V
Supplier Device Package :
TO-220SIS
Technology :
MOSFET (Metal Oxide)
Vgs (Max) :
±30V
Vgs(th) (Max) @ Id :
4V @ 1.02mA