PK20X256VMD100
Номер детали производителя:
PK20X256VMD100
Производитель/бренд:
Freescale Semiconductor
Часть описания:
IC MCU 32B 256KB FLASH 144MAPBGA
Состояние запаса:
25
Производитель :
Freescale Semiconductor
Категория продукта :
Микроконтроллеры
Connectivity :
CANbus, EBI/EMI, I²C, IrDA, SD, SPI, UART/USART, USB, USB OTG
Core Processor :
ARM® Cortex®-M4
Core Size :
32-Bit Single-Core
Data Converters :
A/D 33x16b; D/A 2x12b
EEPROM Size :
4K x 8
Mounting Type :
Surface Mount
Number of I/O :
100
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Oscillator Type :
Internal
Package / Case :
144-LBGA
Peripherals :
DMA, I²S, LVD, POR, PWM, WDT
Product Status :
Active
Program Memory Size :
256KB (256K x 8)
Program Memory Type :
FLASH
RAM Size :
64K x 8
Speed :
100MHz
Supplier Device Package :
144-MAPBGA (13x13)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.71V ~ 3.6V