TK34A10N1,S4X
Номер детали производителя:
TK34A10N1,S4X
Производитель/бренд:
Toshiba Electronic Devices and Storage Corporation
Часть описания:
MOSFET N-CH 100V 34A TO220SIS
Производитель :
Категория продукта :
Одиночные полевые транзисторы, МОП-транзисторы
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
34A (Tc)
Drain to Source Voltage (Vdss) :
100 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) :
10V
FET Feature :
FET Type :
N-Channel
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
38 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
2600 pF @ 50 V
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
150°C (TJ)
Package / Case :
TO-220-3 Full Pack
Power Dissipation (Max) :
35W (Tc)
Product Status :
Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs :
9.5mOhm @ 17A, 10V
Supplier Device Package :
TO-220SIS
Technology :
MOSFET (Metal Oxide)
Vgs (Max) :
±20V
Vgs(th) (Max) @ Id :
4V @ 500µA
Международная доставка, вовремя,   каждый раз.
Товары, связанные с производителем
    TVS DIODE 5VWM 9VC SOD923
    TVS DIODE 3.6VWM 15VC CST2
    TVS DIODE 3.6VWM 24VC SL2
    TVS DIODE 5VWM ESV PAC
    TVS DIODE 3.5VWM USV
Каталог сопутствующих товаров
  • Fairchild Semiconductor
    POWER FIELD-EFFECT TRANSISTOR, 3
  • Fairchild Semiconductor
    FDI9406 - N-CHANNEL POWERTRENCH
  • International Rectifier
    MOSFET N-CH 100V 59A D2PAK
    MOSFET N-CH 500V 15A TO220F
  • Motorola
    TRANS MOSFET N-CH 400V 16A 3-PIN