TK65S04N1L,LQ
- Номер детали производителя:
- TK65S04N1L,LQ
- Производитель/бренд:
- Toshiba Electronic Devices and Storage Corporation
- Часть описания:
- MOSFET N-CH 40V 65A DPAK
- Производитель :
- Категория продукта :
- Одиночные полевые транзисторы, МОП-транзисторы
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
- 65A (Ta)
- Drain to Source Voltage (Vdss) :
- 40 V
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) :
- 10V
- FET Feature :
- FET Type :
- N-Channel
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
- 39 nC @ 10 V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
- 2550 pF @ 10 V
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- 175°C (TJ)
- Package / Case :
- TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
- Power Dissipation (Max) :
- 107W (Tc)
- Product Status :
- Active
- Rds On (Max) @ Id, Vgs :
- 4.3mOhm @ 32.5A, 10V
- Supplier Device Package :
- DPAK+
- Technology :
- MOSFET (Metal Oxide)
- Vgs (Max) :
- ±20V
- Vgs(th) (Max) @ Id :
- 2.5V @ 300µA