BSC265N10LSFGATMA1
Номер детали производителя:
BSC265N10LSFGATMA1
Производитель/бренд:
Infineon Technologies
Часть описания:
MOSFET N-CH 100V 6.5A/40A TDSON
Производитель :
Infineon Technologies
Категория продукта :
Одиночные полевые транзисторы, МОП-транзисторы
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
6.5A (Ta), 40A (Tc)
Drain to Source Voltage (Vdss) :
100 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) :
4.5V, 10V
FET Feature :
FET Type :
N-Channel
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
21 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
1600 pF @ 50 V
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
8-PowerTDFN
Power Dissipation (Max) :
78W (Tc)
Product Status :
Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs :
26.5mOhm @ 20A, 10V
Supplier Device Package :
PG-TDSON-8-1
Technology :
MOSFET (Metal Oxide)
Vgs (Max) :
±20V
Vgs(th) (Max) @ Id :
2.4V @ 43µA