AL008SA-GN-20MA
Номер детали производителя:
AL008SA-GN-20MA
Производитель/бренд:
Solidlite
Часть описания:
2808 20mA Green LED, Side View
Производитель :
Solidlite
Категория продукта :
Светодиодная индикация — дискретная
Color :
Green
Configuration :
Current - Test :
20mA
Features :
Height (Max) :
0.90mm
Lens Color :
Lens Size :
Lens Style :
Irregular
Lens Transparency :
Millicandela Rating :
1100mcd
Mounting Type :
Surface Mount, Right Angle
Package / Case :
2-SMD, J-Lead
Product Status :
Active
Size / Dimension :
2.80mm L x 1.20mm W
Supplier Device Package :
Viewing Angle :
110°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.25V