IPA80R1K4P7XKSA1
Номер детали производителя:
IPA80R1K4P7XKSA1
Производитель/бренд:
Infineon Technologies
Часть описания:
MOSFET N-CH 800V 4A TO220-3F
Состояние запаса:
473
Производитель :
Infineon Technologies
Категория продукта :
Одиночные полевые транзисторы, МОП-транзисторы
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
4A (Tc)
Drain to Source Voltage (Vdss) :
800 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) :
10V
FET Feature :
FET Type :
N-Channel
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
10 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
250 pF @ 500 V
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
TO-220-3 Full Pack
Power Dissipation (Max) :
24W (Tc)
Product Status :
Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs :
1.4Ohm @ 1.4A, 10V
Supplier Device Package :
PG-TO220-3-31
Technology :
MOSFET (Metal Oxide)
Vgs (Max) :
±20V
Vgs(th) (Max) @ Id :
3.5V @ 700µA