TSM600N25ECH C5G
- Номер детали производителя:
- TSM600N25ECH C5G
- Производитель/бренд:
- Taiwan Semiconductor
- Часть описания:
- MOSFET N-CHANNEL 250V 8A TO251
- Состояние запаса:
- 37
- Производитель :
- Taiwan Semiconductor
- Категория продукта :
- Одиночные полевые транзисторы, МОП-транзисторы
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
- 8A (Tc)
- Drain to Source Voltage (Vdss) :
- 250 V
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) :
- 10V
- FET Feature :
- FET Type :
- N-Channel
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
- 8.4 nC @ 10 V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
- 423 pF @ 25 V
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- 150°C (TJ)
- Package / Case :
- TO-251-3 Short Leads, IPak, TO-251AA
- Power Dissipation (Max) :
- 52W (Tc)
- Product Status :
- Active
- Rds On (Max) @ Id, Vgs :
- 600mOhm @ 4A, 10V
- Supplier Device Package :
- TO-251 (IPAK)
- Technology :
- MOSFET (Metal Oxide)
- Vgs (Max) :
- ±30V
- Vgs(th) (Max) @ Id :
- 5V @ 250µA