RFB18N10CS
Номер детали производителя:
RFB18N10CS
Производитель/бренд:
Harris Corporation
Часть описания:
MOSFET N-CH 100V 18A TO220AB-5
Производитель :
Harris Corporation
Категория продукта :
Одиночные полевые транзисторы, МОП-транзисторы
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
18A (Tc)
Drain to Source Voltage (Vdss) :
100 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) :
FET Feature :
Current Sensing
FET Type :
N-Channel
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
20 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
TO-220-5
Power Dissipation (Max) :
79W (Tc)
Product Status :
Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs :
100mOhm @ 9A, 10V
Supplier Device Package :
TO-220AB-5
Technology :
MOSFET (Metal Oxide)
Vgs (Max) :
±20V
Vgs(th) (Max) @ Id :
4V @ 250µA
Международная доставка, вовремя,   каждый раз.
Товары, связанные с производителем
    TRANSIENT SURGE SUPPRESSOR
    SILICON SURGE PROTECTOR, 345V V(