VN10KN3-G
Номер детали производителя:
VN10KN3-G
Производитель/бренд:
Microchip Technology
Часть описания:
MOSFET N-CH 60V 310MA TO92-3
Производитель :
Microchip Technology
Категория продукта :
Одиночные полевые транзисторы, МОП-транзисторы
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
310mA (Tj)
Drain to Source Voltage (Vdss) :
60 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) :
5V, 10V
FET Feature :
FET Type :
N-Channel
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
60 pF @ 25 V
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Power Dissipation (Max) :
1W (Tc)
Product Status :
Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs :
5Ohm @ 500mA, 10V
Supplier Device Package :
TO-92-3
Technology :
MOSFET (Metal Oxide)
Vgs (Max) :
±30V
Vgs(th) (Max) @ Id :
2.5V @ 1mA