APTD1608LSECK/J4-PF
- Номер детали производителя:
- APTD1608LSECK/J4-PF
- Производитель/бренд:
- Kingbright
- Часть описания:
- LED ORANGE CLEAR 2SMD
- Производитель :
- Kingbright
- Категория продукта :
- Светодиодная индикация — дискретная
- Color :
- Orange
- Configuration :
- Standard
- Current - Test :
- 2mA
- Features :
- Height (Max) :
- 1.10mm
- Lens Color :
- Colorless
- Lens Size :
- 0.70mm Dia
- Lens Style :
- Round with Domed Top
- Lens Transparency :
- Clear
- Millicandela Rating :
- 150mcd
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Package / Case :
- 0603 (1608 Metric)
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 1.60mm L x 0.80mm W
- Supplier Device Package :
- 2-SMD
- Viewing Angle :
- 60°
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 1.8V