PIC18F13K50-I/MQ
Номер детали производителя:
PIC18F13K50-I/MQ
Производитель/бренд:
Microchip Technology
Часть описания:
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 20VQFN
Производитель :
Microchip Technology
Категория продукта :
Микроконтроллеры
Connectivity :
I²C, SPI, UART/USART, USB
Core Processor :
PIC
Core Size :
8-Bit
Data Converters :
A/D 11x10b
EEPROM Size :
256 x 8
Mounting Type :
Surface Mount
Number of I/O :
14
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type :
Internal
Package / Case :
20-VQFN Exposed Pad
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Product Status :
Active
Program Memory Size :
8KB (4K x 16)
Program Memory Type :
FLASH
RAM Size :
512 x 8
Speed :
48MHz
Supplier Device Package :
20-VQFN (5x5)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.8V ~ 5.5V