EAST1005BA0
- Номер детали производителя:
- EAST1005BA0
- Производитель/бренд:
- Everlight Electronics
- Часть описания:
- LED BLUE CLEAR 2SMD
- Производитель :
- Everlight Electronics
- Категория продукта :
- Светодиодная индикация — дискретная
- Color :
- Blue
- Configuration :
- Standard
- Current - Test :
- 5mA
- Features :
- Height (Max) :
- 0.45mm
- Lens Color :
- Colorless
- Lens Size :
- 1.00mm x 0.50mm
- Lens Style :
- Rectangle with Flat Top
- Lens Transparency :
- Clear
- Millicandela Rating :
- 50mcd
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Package / Case :
- 0402 (1005 Metric)
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 1.00mm L x 0.50mm W
- Supplier Device Package :
- 2-SMD
- Viewing Angle :
- 120°
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 3.3V