APHB1608LVBDSEKJ3C
Номер детали производителя:
APHB1608LVBDSEKJ3C
Производитель/бренд:
Kingbright
Часть описания:
LED BLUE/RED CLEAR 4SMD
Производитель :
Kingbright
Категория продукта :
Светодиодная индикация — дискретная
Color :
Blue, Red
Configuration :
Independent
Current - Test :
2mA Blue, 2mA Red
Features :
Height (Max) :
0.65mm
Lens Color :
Colorless
Lens Size :
1.60mm x 0.80mm
Lens Style :
Rectangle with Flat Top
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
15mcd Blue, 40mcd Red
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
1.60mm L x 0.80mm W
Supplier Device Package :
4-SMD
Viewing Angle :
130°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.7V Blue, 1.8V Red