APG1608QBC/D
Номер детали производителя:
APG1608QBC/D
Производитель/бренд:
Kingbright
Часть описания:
LED BLUE CLEAR CHIP SMD
Производитель :
Kingbright
Категория продукта :
Светодиодная индикация — дискретная
Color :
Blue
Configuration :
Standard
Current - Test :
20mA
Features :
Height (Max) :
0.28mm
Lens Color :
Colorless
Lens Size :
1.20mm x 0.80mm
Lens Style :
Rectangle with Flat Top
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
100mcd
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
1.60mm L x 0.80mm W
Supplier Device Package :
Chip LED
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.3V