APHHS1005SURCK
- Номер детали производителя:
- APHHS1005SURCK
- Часть описания:
- LED RED CLEAR CHIP SMD
- Color :
- Red
- Configuration :
- Standard
- Current - Test :
- 20mA
- Features :
- Height (Max) :
- 0.60mm
- Lens Size :
- 0.80mm x 0.50mm
- Millicandela Rating :
- 70mcd
- Package / Case :
- 0402 (1005 Metric)
- Size / Dimension :
- 1.00mm L x 0.50mm W
- Supplier Device Package :
- Chip LED
- Viewing Angle :
- 120°
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 1.95V