TSAL5100
Номер детали производителя:
TSAL5100
Производитель/бренд:
Vishay Semiconductor - Opto Division
Часть описания:
EMITTER IR 940NM 100MA RADIAL
Производитель :
Категория продукта :
Светодиодные излучатели - инфракрасные, ультрафиолетовые, видимые
Current - DC Forward (If) (Max) :
100mA
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Orientation :
Top View
Package / Case :
Radial
Product Status :
Obsolete
Radiant Intensity (Ie) Min @ If :
80mW/sr @ 100mA
Type :
Infrared (IR)
Viewing Angle :
20°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
1.35V