FF3MR12KM1PHOSA1
Номер детали производителя:
FF3MR12KM1PHOSA1
Производитель/бренд:
Infineon Technologies
Часть описания:
MEDIUM POWER 62MM
Производитель :
Infineon Technologies
Категория продукта :
FET, МОП-транзисторы
Configuration :
2 N-Channel (Half Bridge)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
375A (Tc)
Drain to Source Voltage (Vdss) :
1200V (1.2kV)
FET Feature :
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
1000nC @ 15V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
29800pF @ 25V
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
Module
Power - Max :
Product Status :
Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs :
2.83mOhm @ 375A, 15V
Supplier Device Package :
AG-62MM
Technology :
MOSFET (Metal Oxide)
Vgs(th) (Max) @ Id :
5.15V @ 168mA