CY8C29566-24AXIT
Номер детали производителя:
CY8C29566-24AXIT
Производитель/бренд:
Infineon Technologies
Часть описания:
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44TQFP
Производитель :
Infineon Technologies
Категория продукта :
Микроконтроллеры
Connectivity :
I²C, SPI, UART/USART
Core Processor :
M8C
Core Size :
8-Bit
Data Converters :
A/D 12x14b; D/A 4x9b
EEPROM Size :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of I/O :
40
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type :
Internal
Package / Case :
44-LQFP
Peripherals :
POR, PWM, WDT
Product Status :
Active
Program Memory Size :
32KB (32K x 8)
Program Memory Type :
FLASH
RAM Size :
2K x 8
Speed :
24MHz
Supplier Device Package :
44-TQFP (10x10)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3V ~ 5.25V