INND-TS56YGAB
Номер детали производителя:
INND-TS56YGAB
Часть описания:
DISP 7SEG 0.56" SGL YLW-GN 10DIP
Состояние запаса:
40
Color :
Yellow-Green
Common Pin :
Common Anode
Current - Test :
20mA
Digit/Alpha Size :
0.56" (14.22mm)
Millicandela Rating :
15mcd
Package / Case :
10-DIP (0.600", 15.24mm)
Power Dissipation (Max) :
70mW
Size / Dimension :
0.748" H x 0.496" W x 0.315" D (19.00mm x 12.60mm x 8.00mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2V
Wavelength - Peak :
572nm
  • ChromeLED
    DISPLAY 7SEG 0.28" SGL YLW 10SMD
  • ChromeLED
    DISPLAY 7SEG 0.51" SGL AMB 10SMD
    DISPLAY 7SEG 0.20" SGL YLW 10SMD
    DISPLAY 7SEG 0.30" SGL AMB 10SMD
    DISPLAY 7SEG 0.28" SGL GRN 10SMD