DT028BTFT
Номер детали производителя:
DT028BTFT
Производитель/бренд:
Displaytech
Часть описания:
DISPLAY MODULE
Производитель :
Displaytech
Категория продукта :
LCD, OLED, графический
Background Color :
Backlight :
LED
Controller Type :
Diagonal Screen Size :
2.8" (71.12mm)
Display Mode :
Transmissive
Display Type :
TFT - Color
Dot Pixels :
320 x 240 (QVGA)
Graphics Color :
Red, Green, Blue (RGB)
Interface :
Parallel, 16-Bit (RGB)
Product Status :
Active
Touchscreen :
Viewing Area :
43.20mm W x 57.60mm H