C162ALBSGLW6WT33PAB1
Номер детали производителя:
C162ALBSGLW6WT33PAB1
Производитель/бренд:
Focus LCDs
Часть описания:
16X2 STN GRAY CHARACTER LCD
Состояние запаса:
6
Производитель :
Focus LCDs
Категория продукта :
LCD, OLED символьный и цифровой
Background Color :
Gray
Backlight :
LED - White
Character Format :
5 x 7 Dots
Character Size :
4.35mm H x 2.95mm W
Controller Type :
SPLC780D
Display Format :
16 x 2
Display Mode :
Transflective
Display Type :
STN - Super-Twisted Nematic
Dot Size :
0.50mm W x 0.55mm H
Interface :
Parallel
Number of Characters :
32
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Outline L x W x H :
80.00mm x 36.00mm x 13.50mm
Product Status :
Active
Text Color :
Black
Viewing Area :
64.50mm L x 13.80mm W
Voltage - Supply :
3.3V