OV14ZWD-3
Manufacturer Part Number:
OV14ZWD-3
Manufacturer/Brand:
TT Electronics / Optek Technology
Part of Description:
LED MOD OPT XIV STARBRD 5400K
Manufacturer :
Product Category :
COBs, Engines, Modules, Strips
CCT (K) :
5400K
Color :
White, Cool
Configuration :
Starboard
CRI (Color Rendering Index) :
Current - Max :
1.4A
Current - Test :
1.4A
Features :
Height :
5.00mm
Lens Type :
Domed
Light Emitting Surface (LES) :
8.18mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test :
46 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
650lm (Typ)
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
19.90mm Dia
Temperature - Test :
25°C
Type :
LED Module
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
10V
Wavelength :
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    MOSFET N-CH 60V 200MA 3SMD
    LED WHITE 6X6MM 4SMD 120DEG
    LED 0.48W WHT WTR CLR 3.5MM 2SMD