NIS5101E2T1
- Manufacturer Part Number:
- NIS5101E2T1
- Manufacturer/Brand:
- onsemi
- Part of Description:
- IC HOT SWAP CTRLR -48V SPAK-7
- Manufacturer :
- onsemi
- Product Category :
- Hot Swap Controllers
- Applications :
- -48V
- Current - Output (Max) :
- 6.5A
- Current - Supply :
- Features :
- Auto Retry, Thermal Limit
- Internal Switch(s) :
- Yes
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Channels :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 145°C
- Package / Case :
- SPak-7 (7 leads + Tab)
- Product Status :
- Obsolete
- Programmable Features :
- Current Limit, OVP, UVLO
- Supplier Device Package :
- S-PAK-7
- Type :
- Hot Swap Controller
- Voltage - Supply :
- 100V