MC68882CRC25A
- Manufacturer Part Number:
- MC68882CRC25A
- Manufacturer/Brand:
- Motorola
- Part of Description:
- MATH COPROCESSOR, SUPPORTS MC680
- Manufacturer :
- Motorola
- Product Category :
- DSP (Digital Signal Processors)
- Clock Rate :
- 25MHz
- Interface :
- SCI, SPI
- Mounting Type :
- Through Hole
- Non-Volatile Memory :
- On-Chip RAM :
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C (TA)
- Package / Case :
- 68-BCPGA
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 68-PGA (26.92x26.92)
- Type :
- Floating Point
- Voltage - Core :
- 5.00V