LPH1-04C24-3080-00
Manufacturer Part Number:
LPH1-04C24-3080-00
Manufacturer/Brand:
New Energy
Part of Description:
LED MOD XHP70.2 WH LNR STR 3000K
Manufacturer :
New Energy
Product Category :
COBs, Engines, Modules, Strips
CCT (K) :
3000K 5-Step MacAdam Ellipse
Color :
White, Warm
Configuration :
Linear Light Strip
CRI (Color Rendering Index) :
80
Current - Max :
2.4A
Current - Test :
1.05A
Features :
Height :
Lens Type :
Domed
Light Emitting Surface (LES) :
Lumens/Watt @ Current - Test :
145 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
6840lm (Typ)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
170.18mm L x 32.99mm W
Temperature - Test :
85°C
Type :
LED Module
Viewing Angle :
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
44.8V