ATF750CL-15SC
Manufacturer Part Number:
ATF750CL-15SC
Manufacturer/Brand:
Microchip Technology
Part of Description:
IC CPLD 10MC 15NS 24SO
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Delay Time tpd(1) Max :
15 ns
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Gates :
Number of I/O :
10
Number of Logic Elements/Blocks :
Number of Macrocells :
10
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C (TA)
Package / Case :
24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Product Status :
Obsolete
Programmable Type :
EE PLD
Supplier Device Package :
24-SO
Voltage Supply - Internal :
4.75V ~ 5.25V