L2C4-27802L08F1400
- Manufacturer Part Number:
- L2C4-27802L08F1400
- Part of Description:
- LED COB WARM WHT SQU 2700K
- CCT (K) :
- 2700K 2-Step MacAdam Ellipse
- Configuration :
- Square
- CRI (Color Rendering Index) :
- 80
- Current - Max :
- 1.6A
- Current - Test :
- 800mA
- Features :
- Height :
- 1.50mm
- Light Emitting Surface (LES) :
- 14.00mm Dia
- Lumens/Watt @ Current - Test :
- 139 lm/W
- Luminous Flux @ Current/Temperature :
- 3842lm (Typ)
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 17.85mm L x 17.85mm W
- Temperature - Test :
- 85°C
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 34.5V