90E36ERGI8
- Manufacturer Part Number:
- 90E36ERGI8
- Manufacturer/Brand:
- Renesas Electronics Corporation
- Part of Description:
- IC ENERGY POLYPH METER 48-TQFP
- Manufacturer :
- Product Category :
- Energy Metering
- Current - Supply :
- 25mA
- Input Impedance :
- 50kOhm, 80kOhm, 120kOhm
- Measurement Error :
- 0.5%
- Meter Type :
- 3 Phase
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 48-TQFP
- Product Status :
- Discontinued at Digi-Key
- Supplier Device Package :
- 48-TQFP
- Voltage - I/O High :
- 2.8V, 3.6V
- Voltage - I/O Low :
- 0.4V, 0.8V
- Voltage - Supply :
- 2.8 V ~ 3.6 V