PBD-120-ALE
- Manufacturer Part Number:
- PBD-120-ALE
- Manufacturer/Brand:
- Mueller Electric Co.
- Part of Description:
- PHASE SEQUENCE AND VOLTAGE MONIT
- Stock Condition:
- 4
- Manufacturer :
- Mueller Electric Co.
- Product Category :
- Monitor - Relay Output
- Circuit :
- DPDT (2 Form C)
- Contact Rating @ Voltage :
- 10A @ 240VAC
- Delay Time :
- 0.1 Sec ~ 30 Sec
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Output Type :
- Relay
- Product Status :
- Active
- Trip Range :
- 90 ~ 150V AC
- Trip Status :
- Energized High/Low
- Type :
- Voltage Sensing AC, Phase Sequence
- Voltage - Supply :
- 120VAC