ZS-LD10GT 0.5M
- Manufacturer Part Number:
- ZS-LD10GT 0.5M
- Manufacturer/Brand:
- Omron Automation
- Part of Description:
- 2D DISPLACEMENT SENSOR CHASS MNT
- Manufacturer :
- Omron Automation
- Product Category :
- Machine Vision - Cameras/Sensors
- Features :
- Image Type :
- Ingress Protection :
- Installation Distance :
- 10.0mm
- Light Source :
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 50°C
- Product Status :
- Active
- Resolution :
- Scan Rate :
- Sensor Type :
- Termination Style :
- Cable with Connector
- Type :
- 2D Laser Displacement Sensor
- Visual Field (Max) :
- 0.025mm x 0.9mm